In Aktualności

Nawiązanie i podtrzymywanie pozytywnej relacji z dotychczasowymi i potencjalnymi klientami to zadanie, do którego warto podejść w przemyślany sposób. Aby właściwie wypromować firmę, należy wykorzystać sprawdzone narzędzia. Internet sprawił, że niektóre z nich stały się dostępne na szeroką skalę. Mowa m.in. o takich rozwiązaniach jak loterie i konkursy promocyjne.

Od czego zacząć?

Za sprawą profesjonalnych firm marketingowych organizacja całego przedsięwzięcia staje się prostsza. Sprawdzeni specjaliści mają doświadczenie w realizacji różnorodnych konkursów promocyjnych i loterii. Ich forma i treść są opracowane w taki sposób, by widocznie wzmocnić więź z odbiorcą. Takie przedsięwzięcia mają być przede wszystkim dobrą zabawą i zapewnić pozytywne, miłe wrażenia osobom biorącym udział w akcji. W rezultacie odbiorcy właśnie z takimi emocjami będą kojarzyć naszą ofertę. Nie zapominajmy jednak, że najlepszych efektów możemy spodziewać się tylko wtedy, gdy nawiążemy współpracę z ekspertami.

Loterie i konkursy promocyjne – co robią profesjonaliści, by rzeczywiście zaangażować grupę docelową klientów?

Specjaliści działający w tej branży doskonale zdają sobie sprawę z tego, że coraz trudniej jest przykuć uwagę odbiorcy. Wiedzą, jak efektywnie zadbać o konstrukcję loterii i konkursów by:

  • zaangażować do rozmowy o konkretnych produktach, usługach itp.
  • zwiększyć świadomość marki nie tylko wśród osób biorących udział w loterii/konkursie, ale też wśród ich znajomych (w końcu wygrani chętnie dzielą się informacją o sukcesie).

Oprócz tego loterie i konkursy promocyjne nierzadko pozwalają lepiej poznać określoną grupę odbiorców, a nawet dokonać rzetelnego badania rynku. Z takim rozwiązaniem mamy do czynienia np. wtedy, gdy w konkursach i loterii zawrzemy istotne pytania ankietowe.

Zaangażuj nowych klientów

Z pomocą konkursów promocyjnych często można dotrzeć do nowych grup odbiorców, w tym takich, które jeszcze nie słyszały o naszej marce. Wszystko za sprawą świetnej widoczności akcji w miejscach dotąd niewykorzystywanych przez firmę do promocji lub takich, których potencjał nie został w pełni wykorzystany. Konkursy i loterie są niezwykle wdzięcznymi narzędziami promocji, bo można umieścić je na blogach i w różnorodnych kanałach social media.

Konkursy i loterie – jeśli chcesz zobaczyć efekty, postaw na profesjonalizm

Zaangażowanie klientów to jedno z najważniejszych wyzwań, przed którymi stoją firmy chcące stale się rozwijać. Przedsiębiorstwa nie muszą samodzielnie pracować nad zachęceniem odbiorców do skorzystania z oferowanych produktów. Zamiast na własną rękę zdobywać niezbędną wiedzę o organizacji konkursów/loterii, mogą od razu powierzyć zadanie sprawdzonemu partnerowi. Taki specjalista zadba o kompleksowe zarządzanie akcją, będzie kontrolował właściwy przebieg procesu i sprawi, że twoje konkursy i loterie staną się rzeczywiście opłacalnymi przedsięwzięciami.