www.dcn.pl - dla Ciebie Najlepszy marketing
dcn direct
ul. Goworowska 6B
03-353 Warszawa

Deduplikacja i archiwizacja danych w bazie - DCN Direct

W marketingu własnej firmy niezbędna jest archiwizacja wielu danych, a szczególnie danych osobowych. Przy prawidłowej archiwizacji należy zwrócić uwagę na to, aby informacje były poprawne, kompletne i nie powtarzały się. W przeciwnym razie można narazić się na nieprzyjemności lub niepowodzenie. Stanie się tak, jeśli np. nową ofertę skieruje się kilka razy do tej samej osoby albo w ogóle nie uda się wysłać wiadomości ze względu na niepoprawne adresy e-mail.

Jeśli borykasz się z tego rodzaju problemami, oferujemy Ci usługę, dzięki której bazy staną się poprawne i kompletne. Deduplikacja danych, bo o tej metodzie mowa, to proces, który pozwoli na wyeliminowanie powtarzających się elementów w danym zbiorze danych. Deduplikacja umożliwia zebranie podobnych informacji w jednym rekordzie, który będzie unikatowy, kompletny i prawidłowy.

Dzięki zastosowaniu deduplikacji danych w bazach, praca firmy będzie bardziej efektywna i przynosząca znacznie większe korzyści niż w przypadku posiadania błędnych lub niekompletnych danych. Zdecydowanie się na deduplikację to klucz do sukcesu w przypadku firm, które działają na rynku już dłuższy czas i mają szeroką bazę klientów, która po wielu latach wymaga uporządkowania bądź połączenia wielu rozproszonych plików.

 

Sytuacja wyjściowa:

Masz bazę danych klientów, ale po pobieżnym sprawdzeniu zapisu widzisz, że dane są niekompletne, powtarzające się, a po ostatniej wysyłce otrzymałeś dużo zwrotów pocztowych

Rozwiązanie:

Wyszukujemy rekordy spełniające określone kryteria podobieństwa i oznaczamy je jako duplikaty. Wybieramy spośród nich rekordy posiadające najwartościowsze informacje, wzbogacamy rekord o poprawne dane zawarte w duplikatach i usuwamy niepotrzebne, powtarzające się rekordy. Pozwala to na zebranie wszystkich informacji o konsumencie w jednym prawidłowym rekordzie oraz wyklucza bezcelowy wielokrotny kontakt z tą samą sobą, a w efekcie redukuje zwroty pocztowe do minimum.

deduplikacja diagram

Jeśli jesteś zainteresowany nawiązaniem współpracy z DCN Direct, to prosimy o uzupełnienie poniższego formularza kontaktowego

Telefon
Email
Branża
Treść
2009 - 2018 dcn direct • All rights reserved
Polityka cookies   •    Polityka prywatności
MTWeb •  powered by mtCMS